Лікування раку
Вперше на Кіровоградщині виконане оперативне втручання в об’ємі лапароскопічна гастеректомія з лімфодесекцією

В рамках майстер-класу, який був проведений із залученням провідних фахівців Національного Інституту Раку, 31 березня, на базі КНП "Обласного клінічного онкологічного центру Кіровоградської обласної ради" , було виконане перше в області оперативне втручання в об’ємі ЛАПАРОСКОПІЧНА ГАСТЕРЕКТОМІЯ З ЛІМФОДЕСЕКЦІЄЮ (видалення шлунку з допомогою невеличких проколів передньої черевної стінки з використанням спеціального лапароскопічного інструментарію).

Пацієнтка 1963 року народження поступила із діагнозом: рак кардіального відділу шлунка з переходом на нижню третину стравоходу. Стан після курса неад’ювантної поліхіміотерапії та променевої терапії із застосуванням апарату лінійного прискорювача.

Операцію виконав завідуючий відділенням пухлин стравоходу та шлунку Національного Інституту Раку, кандидат медичних наук Юрій Кондрацький спільно із фахівцями КНП "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради": завідувачем торако-абдомінальним відділенням, Заслуженим лікарем України Юрієм Скородумовим та лікарем-онкохірургом першої кваліфікаційної категорії Тарасом Крамаром. Передопераційну підготовку  та анестезіологічне забезпечення пацієнта провів завідуючий відділенням реанімації та інтенсивної терапії, лікар-анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії  Ігор Галушко.

Операція, яка тривала чотири години, виконана малоінвазивними методами за допомогою лапароскопа, без масивної травми, з мінімальними та малотравматичними ризиками під час операції.

Пацієнтка з наркозу вийшла прогнозовано, почуває себе задовільно. Сьогодні, 5 квітня, на п’яту добу після оперативного втручання, жінку виписують додому.

Після отримання гістологічного дослідження буде прийняте рішення подальшого лікування. Пацієнтка буде знаходитись під постійним наглядом.

"Мікроінвазивні лапароскопічні втручання дозволяють зменшити операційну травму, вірогідність післяопераційних ускладнень та скоротити час перебування хворого в лікарні в післяопераційний період. Оперативні лапароскопічні втручання  не відрізняються від відкритої хірургії по радикалізму, по кількості видаленої жирової клітковини та уражених лімфовузлів. В світі проводиться 60-70 % операцій при пухлинах стравоходу та шлунку за допомогою цих технологій. Кіровоградський  онкологічний центр йде в ногу з передовими технологіями", - розповів онкохірург Юрій Скородумов. 

В Кіровоградському онкологічному центрі виконують лапароскопічні оперативні втручання не лише при пухлинах шлунку, але й проведена перша в області  лапароскопічна пангістеректомія, широко використовується лапароскопічні аднексектомія, а також проведена лапароскопічна резекція шлунку.

Фахівці Кіровоградського онкологічного центру підтримують дружні відносини з Національним інститутом Раку. Проведення майстер-класів, навчання, розвиток, обмін досвідом стали невід’ємною частиною роботи онкохірургів. 

"Генеральний директор онкоцентру Костянтин Яриніч  постійно приділяє увагу питанню саморозвитку, підвищенню професійного рівня лікарів і саме він є тим локомотивом, який змушує практикуючих лікарів йти в ногу із новітніми, світовими тенденціями лікування злоякісних пухлин. Завдяки його підтримці фахівці онкоцентру мають можливість тісно співпрацювати з професіоналами найвищого рівня та освоювати світові технології", - резюмував Заслужений лікар України Юрій Скородумов.

Лікування раку
Відділення
Пошук