Лікування раку
Валерій Васецький: «Поки життя продовжується, за нього треба боротися»
Сьогодні, 20 жовтня, Всесвітній день боротьби із захворюванням на РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ.
Хвороба не тільки в Україні, але і в цілому світі займає перше місце серед онкозахворювань у жінок.
Рак молочної залози називають проблемою розвинених країн. Це пов’язано з тим, що в країнах з розвинутою економікою низька народжуваність, дітей вигодовують груддю дуже короткий проміжок часу, частіше використовуючи штучні суміші. В цих країнах значна кількість жінок приймають гормональні контрацептиви, часто безконтрольно. В країнах Азії, де висока народжуваність, кількість випадків захворювань раком молочної залози значно менше.
В нашій країні кожні 35 хвилин виявляється новий випадок раку молочної залози і кожну годину від цієї хвороби помирає одна жінка. За останні 10 років захворюваність на рак молочної залози в Україні збільшилась приблизно вдвічі.
«90% жінок, які хворіють на рак молочної залози, - це жінки старші 40 років. До факторів ризику відносяться спадковість, часті аборти, пізнє народження дітей і недостатнє вигодовування груддю, неконтрольоване приймання контрацептивів, травми молочної залози, порушення сексуального життя, паління, вживання алкоголю, недотримання принципів здорового способів життя, стреси. Підвищують ризик і супутні гінекологічні та ендокринні патології, тому що молочна залоза – гормоно залежний орган, який чутливо реагує на будь - які зміни в яєчниках, щитовидній та наднирковій залозах», - повідомив лікар-онкохірург, мамолог Кіровоградського онкологічного центру Валерій Васецький.
Рак молочної залози - це захворювання, що виникає внаслідок комбінованої дії багатьох факторів - генетичних, конституціональних, пов'язаних з особливостями харчування, впливом екології та ін. Всі згадані фактори так чи інакше формують гормональні порушення в організмі жінки, але виявити яка саме комбінація гормональних порушень є пусковим механізмом виникнення раку молочної залози в кожному конкретному випадку тяжко.
Звернення жінок до лікаря за спеціалізованою допомогою дає їй шанс і на подовження життя, і на одуження.
«Успіх лікування раку молочної залози в повній мірі залежить від раннього та точного встановлення діагнозу. Багато жінок бояться візиту до мамолога, щоби не почути страшний діагноз. Але це зовсім неправильно, тому що на сьогоднішній день медицина знаходиться на досить високому рівні і успішне лікування захворювання можливе на різних його стадіях. Про це свідчать багато жінок, які побороли цю хворобу.
Якщо жінка звернулася вчасно до лікаря – мамолога чи онколога, то їй, при необхідності, буде виконана органозберігаюча операція. Також є можливість відновлення форми та об’єму молочної залози після мастектомії (повне видалення молочної залози) за рахунок реконструктивно – відновлювальних пластичних операцій», - розповідає мамолог.
Однією найбільш розповсюдженою доброякісною пухлиною молочної залози є фіброаденома. Вона з’являється внаслідок порушення розвитку часточок молочної залози і проявляється як щільна рухома пухлина повільного росту. Частіше за все фіброаденома утворюється у молодих жінок. Лікування зазвичай хірургічне, планове. В деяких випадках можливе консервативне лікування та спостереження.
Вузлові форми фіброаденоматозу, які називають мастопатіями, - це реакція тканини молочної залози на різні гормональні порушення в організмі. Вони можуть проявлятися по різному , як набуханням молочних залоз перед менструацією, так і утворенням щільної болісної пухлини. Призвести до виникнення цієї патології можуть захворювання щитовидної залози, яєчників, печінки, нервові стреси. 80% таких пухлин не мають ризику переродження в злоякісні. Лікування мастопатій повинно бути комплексним: починаючи від хірургічного і закінчуючи консервативним з призначенням гормонотерапії.
Зараз на перший план в медицині виходить діагностика. Кожна жінка повинна навчитися самостійно проводити огляд молочних залоз з метою виявлення небажаних змін.
Також всім жінкам треба обов’язково знати, що скринінгова мамографія проводиться жінкам після 40 років один раз на два роки, після 50 років – один раз на рік.
«Якщо Ви будете слідкувати не тільки за станом своїх молочних залоз, але і підтримувати своє здоров’я вцілому – ризик захворіти раком грудей набагато зменшиться.
Так, спочатку треба позбавитися паління. Паління збільшує ризик багатьох захворювань і, на жаль, рак є одним із них. Якщо не вдається позбутися цієї звички остаточно, то намагайтеся хоч трохи обмежити її.
Далі треба підвищити свою фізичну активність. Спортом треба займатися в будь – якому віці. Вік не є протипоказом для занять фізичною культурою, єдине, що Вам може тут завадити – це лінь.
Позбавлення від надмірної ваги також один із етапів на шляху до успіху. Доведено, що жінки з надмірною вагою частіше хворіють раком молочної залози.
І, звичайно ж, намагайтеся позбавитися від стресів. Знаходьте в житті неочікуванні радощі, бо знаходить завжди той, хто шукає. Хто менше скаржиться на життя – менше хворіє.
Ще раз наголошую, рак – не вирок, це лише захворювання з яким можливо і варто боротися, і чим раніше буде встановлено діагноз, тим кращі результати від лікування», - продовжив лікар-онкохірург.
«Якщо у Вас все ж таки підтвердився «онко» діагноз, в першу чергу не потрібно впадати в розпач. Якою б не була стадія захворювання – надія на одужання повинна завжди бути. Поки життя продовжується, за нього треба боротися. Не гайте часу, починайте лікування і дотримуйтесь рекомендацій лікаря, обмежте стреси і ні на хвилину не сумнівайтеся, що Ви можете перемогти», - резюмував Валерій Валерійович.
Дорогі жінки, пам'ятайте, що вчасно виявити хворобу - це значить гарантувати собі одужання! Досвідчені онкологи Кіровоградського обласного онкологічного центру проведуть обстеження і діагностику із застосуванням сучасного обладнання, підберуть індивідуальний курс лікування і будуть супроводжувати вас на всіх етапах діагностики, лікування та в реабілітаційний період .
Лікування раку
Відділення
Пошук