Лікування раку
В Кіровоградському онкоцентрі відбувся семінар-практикум на тему: «Біль, знеболення та надання допомоги паліативним пацієнтам»
Вчора, 5 травня, на базі Кіровоградського онкологічного центру відбувся семінар-практикум за участі фахівців із Києва. Говорили про «Біль, знеболення та надання допомоги паліативним пацієнтам».
Медицина не навчилася лікувати всі хвороби. Не завжди пацієнти одужують від захворювань. Це стосується не лише онкології.
В країнах з розвиненою медициною не прийнято говорити: "Ми вже нічим не можемо вам допомогти". Часто там, де лікувати хворобу вже неможливо - багато чим можна допомогти. Можна докласти зусиль для того, щоб у людини не було болю, для налагодження харчування. Або для того, щоб не було задишки, страху… не лише у пацієнта, а й у його родичів, яких мучить відчуття провини після того, як завершиться життя паліативного пацієнта.
Лікар-онколог в КНП «ОКОЦ КОР» Андрій Гардашніков вкотре висловлює свою позицію в лікуванні паліативних пацієнтів:
«Ми з давніх часів захоплювалися гонитвою за статистичними показниками, але за ними не часто видно людину. І навіть зараз нерідко в реаліях сучасної української медицини, пацієнт з хронічним болем або з потребою в паліативній допомозі, залишається сам на сам із своєю бідою та зі своїми стражданнями.
Взяти лікування хронічного болю: онколог думає, що це має зробити сімейний лікар, а сімейний лікар думає, що це має зробити онколог. По закону, лікувати хронічний біль має кожен лікар, будь-якого фаху, будь-якого рівня. А по факту, виходить, що цим нерідко не займається ніхто.
Чому так відбувається? Одна з причин - недостатні знання по відносно новому для України завданню - паліативній допомозі. В тому числі в питанні змін в законодавчому полі. Для якісного лікування хронічного болю важлива складова грамотне використання наркотичних лікарських засобів. У нас часто бояться призначати ці ліки. Чому бояться? Бо недостатньо знань про сучасне правове поле, про великі можливості, які є у лікаря для боротьби з цим важким симптомом, який створює нелюдські страждання для хворих людей», - коментує лікар.
Семінар-практикум для лікарів-онкологів, сімейних лікарів області відбувся за участі київських фахівців:
• лікаря паліативної допомоги мобільної служби паліативної допомоги, асистента кафедри паліативної та хоспісної допомоги Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупіка Зої Максимової;
• юриста, правозахисника, консультанта МБФ "Відродження" Олени Коваль;
• психолога мобільної служби паліативної допомоги фонду "СВОЇ" Олени Коваленко.
Також була доповідь про "Повідомлення поганих новин" та питання емоційного вигорання медичного персоналу. Без якісного інформування пацієнта про його хворобу неможлива повноцінна паліативна допомога. А емоційне вигорання - величезне випробування для лікаря і пацієнта. Важко при цьому всім.
«Якісне лікування онкологічного пацієнта не може бути задачею тільки хірурга чи тільки хіміотерапевта. Або тільки лікаря спеціалізованого онкологічного закладу. Якщо ми говоримо про якісне лікування пацієнта, то нам треба говорити про якісну спільну роботу всіх ланок медицини: від діагностики хвороби до паліативної допомоги, до останнього дня життя пацієнта. Якщо пацієнт отримав радикальне лікування - значить має бути узгоджене диспансерне спостереження. Якщо у пацієнта неможливе радикальне лікування, і він потребує постійного лікування хвороби та одночасного лікування хронічного болю - має бути взаємодія різних рівнів надання медичної допомоги. І на кожному рівні пацієнт має отримувати лікування хронічного болю.
Ми зробили черговий крок для того, щоб отримати знання та одночасно з тим поділитися цими знаннями. Завдяки колегам з Києва ми, лікарі різних рівнів надання медичної допомоги, зібралися разом в онкологічному центрі. Була можливість поділитися досвідом, подискутувати стосовно різних особливостей в організації нашої роботи, стосовно різних підходів щодо лікування пацієнтів з хронічним болем.
Вдячний колегам, які приїхали до нас та поділилися своїми знаннями та практичним досвідом, компанії "АСІНО" за підтримку та організацію заходу та за небайдужість до питання рівня знань українських лікарів в питаннях лікування хронічного болю та взагалі надання паліативної допомоги пацієнтам в Україні. Дякую адміністрації обласного клінічного онкологічного центру за всебічну підтримку в проведенні цього заходу.
Дуже сподіваюсь, що і завдяки сьогоднішній події кількість пацієнтів, які залишаються зі своєю бідою сам на сам, буде набагато меншою. І взагалі, що це буде один з кроків в напрямку створення повноцінної системи паліативної допомоги в області. Цей вид допомоги є дуже важливим в складі якісного надання медичної допомоги пацієнтам з важкими хронічними хворобами. Коли люди будуть впевнені, що при будь-якому результаті лікування їх не кинуть напризволяще, а будуть допомагати всіма доступними способами. Важливість цього важко переоцінити», - підсумував Андрій Леонідович.
Семінар відбувся за підтримки компанії "АСІНО в Україні".

Лікування раку
Відділення
Пошук