Лікування раку
Реабілітолог Ірина Дишлова: «Немає сил ходити і бігати - рухаємося в ліжку»
Реабілітолог Ірина Дишлова: «Немає сил ходити і бігати - рухаємося в ліжку»
 
Ці слова чують пацієнти фізичного терапевта та реабілітолога Ірини Миколаївни з перших днів знайомства.
 
Історія маленької перемоги пацієнтки Людмили:
 
- Вона не вставала 11 днів після операції. Моя пацієнтка пережила важке хірургічне втручання на кишечнику і процес відновлення після такої операції досить важкий і довгий. Людині важко рухатися, болить рана, купа дренажів, часто виводять стому, обмеження в харчуванні і звичайно складний психоемоційний стан.
 
Коли ми познайомилися з Людмилою, її рухова активність була мінімальною, після операції вона не вставала з ліжка взагалі. Пацієнтка говорила мені, що просто не може це зробити, у неї сильна слабкість і немає сил рухатися...
 
Чим більше ми відкладаємо рухову активність, тим складніше нам потім відновитися. Якщо немає руху, то в нашому організмі проходить застій всіх систем і процесів. Страждає дихальна, серцево - судинна і звичайно шлунково - кишкова системи, що в нашому випадку особливо сумно, так як відсутність руху небезпечне утворенням спайок і не тільки.
 
Наша розмова почалася зі слів: «Якщо у Вас немає сил встати і далі бігати, тоді будемо рухаєтися в ліжку. Я покажу і навчу спеціальним вправам, які можна виконувати лежачи і Ви зможете швидше піднятися».
 
Людмила мене послухала і виконувала всі мої вказівки і рекомендації.
 
Наступного ранку, коли я прийшла до неї в палату, моя пацієнтка зустрічала мене з посмішкою і вже сидячи в ліжку.
Звичайно, прогрес був очевидним, через кілька днів Людмила вже пересувалася по палаті на ходунках, намагалася виходити в коридор.
 
Моя пацієнтка сказала мені: «Я тепер зрозуміла, хто такий реабілітолог. Ви та людина, що змушує людей піднятися та повірити в себе. Тепер я готова боротися зі своєю недугою».
 
Можливо, я стала для неї провідником в її непростій ситуації.
 
Відновлення втрачених функцій - це завжди робота над собою, як фізична так і емоційна. Тільки в тандемі з пацієнтом ми можемо добитися результатів!
 
Фахівці реабілітаційного центру Кіровоградського онкоцентру проводить безкоштовну реабілітацію, допомагають подолати фізіологічні вади, надають індивідуальні консультації.
Лікування раку
Відділення
Пошук