Лікування раку
Органозберігаючі операції при початкових стадіях злоякісного процесу у молодих жінок, дають можливість народжувати дітей

Органозберігаючі операції  в онкогінекологічній практиці - це оперативні втручання, які проводяться з приводу злоякісних новоутворень і направлені на збереження репродуктивної функції жінок та надання можливості народжувати дітей у майбутньому.

Тенденція до зростання питомої ваги органозберігаючих операцій спостерігається в усьому світі, в тому числі і в Україні. Найбільш широко даний вид оперативних втручань застосовується при онкопатології молочної залози, прямої кишки та патології жіночої статевої сфери.

В Кіровоградському онкологічному центрі за останні роки спостерігається зростання кількості органозберігаючих операцій, зокрема з приводу онкогінекологічної патології. Про це розповів директор медичний Кіровоградського онкоцентру, лікар-онкогінеколог вищої категорії, Заслужений лікар України Ігор Макарук.

«Онкологічні захворювання жіночої статевої сфери в основному передбачають лікування (операції, променева та хіміотерапія), яке призводить або до ранньої менопаузи, або позбавляє жінку можливості мати дітей в майбутньому.

З кожним роком відмічається зростання жінок, яким діагноз рак шийки матки ставлять в дітородному віці. За статистикою, близько третини пацієнтів ще не мають дітей і збереження репродуктивної функції після проведення оперативного лікування для них є дуже важливим.

Органозберігаючі операції при злоякісних новоутвореннях шийки матки можуть проводитися не всім пацієнтам, а лише тим, хто має початкову стадію захворювання та молодий вік. Протипоказаннями до таких операцій може бути важка екстрагенітальна патологія незалежно від віку (серцева, дихальна недостатність тощо)», - розповідає лікар.

В гінекологічному відділенні онкологічного центру проводиться конусовидне видалення раку шийки матки за допомогою радіохвильового ножа.

Оперативне втручання – радикальна трахелектомія запроваджено в онкологічному центрі в 2017 році. Ця операція дуже складна, практично ювелірна робота.

«Органозберігаючі операції при раку яєчників можуть виконуватися молодим жінкам із ІА стадією хвороби при умові високої деференціації пухлини (GI). У таких випадках проводиться однобічна аднексектомія , оментектомія та ретельне спостереження в майбутньому. Після народження дитини або закінчення дітородного віку проводиться оперативне втручання в повному обсязі.

Оскільки рак яєчників являється авізуальною локалізацією, кількість пацієнтів з початковими стадіями при цьому захворюванні реєструється значно менше, ніж при раку шийки матки. Тому і значно менше оперативних втручань», - пояснює Ігор Михайлович.

Успіх лікування онкогінекологічної патології залежить в першу чергу від своєчасності її виявлення. На теперішній час в загальнолікарняній мережі є все необхіднедля раннього виявлення раку шийки матки та яєчників. Головна умова – усім жінкам необхідно своєчасно та систематично проходити профілактичні огляди із проведенням цитологічного скринінгу (для виявлення патології шийки матки), ультразвукового дослідження органів малого тазу  та визначенням онкомаркерів HE-4 та CA-125 (для діагностики раку яєчників. Це доступні та не затратні методи дослідження.

Будьте здорові!

Лікування раку
Відділення
Пошук