Одним із перших кроків на шляху до одужання - це консультація психолога
І в реабілітаційному відділенні КНП "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" він до ваших послуг!
Психолог-реабілітолог – це практикуючий психолог, який вирішує широке коло завдань психологічної допомоги клієнтам, які потребують нормалізації психічного стану, надає допомогу клієнту з питань відновлення психічних можливостей, що були втрачені внаслідок переживання.
Психологічна сторона реабілітації онкологічного хворого передбачає активізацію особистісного потенціалу в боротьбі з онкологічним захворюванням, мобілізацію внутрішніх ресурсів хворого для подолання стресової ситуації. Онкологічні хворі відзначають не властиву їм раніше швидку стомлюваність, втрату спокою і внутрішньої рівноваги, іноді труднощі при роботі, що вимагає зосередженої уваги та посидючості. У пацієнтів із онкологічною патологією відзначається загострена вразливість, вони стають вкрай чутливі до образ. Часто люди, що пережили і навіть справилися із захворюванням, надзвичайно болісно переживають навіть згадки про свою недугу. Це занепокоєння супроводжується завзятими скаргами на нездужання, біль, неприємні відчуття в різних частинах тіла. Появі депресії сприяє втрата соціального стану, престижу, відчуття безпорадності та спотворення, безсоння, хронічний больовий синдром, невизначеність перспектив.
Часто психологічної допомоги потребують і рідні та близькі хворого, оскільки саме вони мають допомогти хворому адаптуватися до нових реалій – життя з хворобою. Від їхньої готовності та настрою можуть залежати подальші результати лікування.
Стресовий стан, породжений онкологічним захворюванням, проявляється нервово-психічним напруженням, яке суб'єктивно виражається у тривожності, а об'єктивно – у зміні функціонального рівня діяльності та її якісних показників. Це може призвести або до мобілізації сил, або до зниження активності внаслідок перенапруги.
Крім того, хворі перебувають у постійному страху повернення проблеми, намагаються забути про неї і жодним чином не згадувати, завдяки чому пропускають огляди у лікарів, що у свою чергу призводить до рецидивів.
І саме тому, в Кіровоградському онкологічному центрі пропонують психологічну підтримку, яку надає психолог реабілітаційного відділення.
Реабілітаційні заходи проводять для відновлення позитивного відношення пацієнта до родини, суспільства, життя та попередження формування психічного дефекту у хворого зі схильністю до самоізолювання. Активна реабілітація приводить до компенсації психічного стану, що дає можливість пацієнту тримати під власним контролем залишкові прояви пережитого стресу. На цьому етапі проводять стимуляцію соціальної активності хворого з метою відновлення соціальних зв’язків з оточенням.